ВИЧ
ДИАБЕТ
ГЕПАТИТ
ОНКОЛОГИЯ
КАРДИОЛОГИЯ
УРОЛОГИЯ
ГИНЕКОЛОГИЯ
БЕСПЛОДИЕ

У Великобританії створили модель першого по-справжньому одноразового шприца

09:08   11 сентября 2013
   Количество просмотров:
1017

Близько 30 років тому почалася епідемія СНІДу, яка підштовхнула вчених до винаходу технології виробництва дешевих одноразових шприців. Але насправді такі шприци нерідко використовуються по кілька разів, а нова модель виключає таку можливість. Незважаючи на повсюдне використання в лікувальних установах планети одноразових шприців, ці найпростіші медичні інструменти і в наш час часто стають причиною інфікування людей найнебезпечнішими захворюваннями – насамперед через несумлінність медичних працівників або виключної бідності клінік в країнах, що розвиваються , які не можуть придбати необхідне кількість нових виробів.

Тепер це недолік може бути усунутий завдяки винаходу, здійсненого професором Девідом Свон (David Swann) з університету англійського міста Хаддерсфілд (Huddersfield University). Шприц цієї моделі на вигляд нічим не відрізняється від звичайних одноразових шприців, однак після вилучення з герметичної упаковки і нетривалого контакту з атмосферним повітрям його корпус назавжди набуває червоного кольору. Це відбувається внаслідок контакту матеріалу з вуглекислим газом, який в малих кількостях завжди присутній в навколишньому середовищі. Професор підрахував, що за умови країн, які розвиваються, заміна всього 5% шприців на вироби його моделі дозволить запобігати не менше 700 000 випадків зараження небезпечними хворобами щороку. Згідно статистиці ВООЗ до 40 % з 40 мільярдів ін'єкцій, які виконуються щороку жителям планети, робляться використаними шприцами, які не піддавали стерилізації. Це стає причиною 5% всіх нових випадків зараження ВІЛ, 32% випадків інфікування вірусом гепатиту В і 40 % нових випадків гепатиту С.

По материалам: www.unn.com.ua

Поделитесь новостью с коллегами и получайте подарки Наверх
0
0
Предыдущая новость Следующая новость
Сегодняшние новости ТОП-10 новостей месяца
Уважаемые читатели! Нам интересно Ваше мнение о данной новости. Вы можете оставить комментарий и поделиться своей точкой зрения с другими посетителями МЕДФАРМКОННЕКТ. С уважением, редакция.
Комментарии к новости: У Великобританії створили модель першого по-справжньому одноразового шприца
Ваше имя: 
Осталось символов: 

АНТИСПАМ: