ВИЧ
ДИАБЕТ
ГЕПАТИТ
ОНКОЛОГИЯ
КАРДИОЛОГИЯ
УРОЛОГИЯ
ГИНЕКОЛОГИЯ
БЕСПЛОДИЕ

Верховна Рада України прийняла законопроект, який регулюватиме забезпечення гарантій трудової діяльності медиків

16:46   04 сентября 2013
   Количество просмотров:
1181

За підтримку проекту Закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо строків укладання контрактів з керівниками державних, комунальних закладів охорони здоров’я)» проголосували понад триста народних депутатів України. Цей законопроект розроблено з метою забезпечення гарантії трудової діяльності медичних працівників. У законопроекті пропонується частину дев’яту статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я викласти у редакції, відповідно до якої керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначатимуться на посаду шляхом укладення з ними контракту строком на три роки.

Необхідність прийняття законопроекту у пояснювальній записці обґрунтовується тим, що після набрання чинності Законом України від 7 липня 2011 року № 3611-VI «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги», яким статтю 16 зазначених Основ було викладено у новій редакції, застосовується практика укладання контрактів з керівниками державних та комунальних закладів охорони здоров’я на один рік. На думку авторів законодавчої ініціативи, такий підхід є хибним, оскільки обмеженість контракту таким малим строком створює умови для посилення залежності керівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я від інших посадових осіб, а також спрямовує зусилля новопризначених керівників закладів охорони здоров’я на утримання посади, а не на підвищення рівня якості та ефективності діяльності очолюваних ними закладів.

Варто також зазначити, що запропоновані зміни не суперечать світовій практиці. Наприклад, в Російській Федерації головний лікар закладу охорони здоров’я може обиратись по конкурсу або призначатись з наступним укладанням трудового договору (статті 18-19 Трудового Кодексу Російської Федерації). Відповідно до статті 58 ТК РФ трудовий договір може бути як безстроковим, так і строковим, зі строком до 5 років. У більшості європейських країн керівники муніципальних медичних закладів працюють переважно за безстроковими трудовими договорами, а приватних – за контрактом.

За матеріалами: www.moz.gov.ua

Поделитесь новостью с коллегами и получайте подарки Наверх
0
0
Темы: медменеджмент, официальные документы Украины, правовое регулирование, МОЗ
Если Вы заметили ошибку в новости, сообщите об этом редакции - выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter

Похожие материалы:
Віктор Шафранський, в.о. глави МОЗ: «Наше завдання сьогодні – стабілізувати ціни на ліки»
Директор Укрмедпроектбуда о строительстве нового корпуса Охматдета
Підтримуючи дитячі таланти: визначено переможців Сьомого Всеукраїнського конкурсу малюнка серед дітей з цукровим діабетом
Предыдущая новость Следующая новость
Сегодняшние новости ТОП-10 новостей месяца
Уважаемые читатели! Нам интересно Ваше мнение о данной новости. Вы можете оставить комментарий и поделиться своей точкой зрения с другими посетителями МЕДФАРМКОННЕКТ. С уважением, редакция.
Комментарии к новости: Верховна Рада України прийняла законопроект, який регулюватиме забезпечення гарантій трудової діяльності медиків
Ваше имя: 
Осталось символов: 

АНТИСПАМ: