ВИЧ
ДИАБЕТ
ГЕПАТИТ
ОНКОЛОГИЯ
КАРДИОЛОГИЯ
УРОЛОГИЯ
ГИНЕКОЛОГИЯ
БЕСПЛОДИЕ

У Харкові запровадили нову реабілітаційну систему для дітей з ДЦП

13:24   16 июня 2016
   Количество просмотров:
802

У Харківському обласному спеціалізованому будинку дитини №1 з'явилася друга реабілітаційна система «Павук», необхідна для лікування дітей з ДЦП. Система дозволяє дитині компенсувати недостатню м'язову активність, розвинути координацію рухів, і буквально, розширити можливості особливої дитини. Будучи сьогодні найважливішим реабілітаційним центром для дітей з ДЦП з Харківської, Донецької та Луганської областей, тепер Будинок дитини зможе надавати можливості для розвитку і для подолання обмежень, пов'язаних з цим захворюванням, вдвічі більшій кількості маленьких пацієнтів.

Зараз в Будинку дитини постійно знаходяться 60 дітей, більша половини з них — діти з ДЦП. Ще близько 400 дітей з Харківської області і зони проведення АТО щорічно приїжджають для проходження місячного курсу реабілітації. Друга система «Павук», яку медикам передав благодійний фонд «MAXUS», значно підвищує можливості колективу надавати сучасну та ефективну реабілітаційну допомогу, надаючи більшій кількості дітей шанс на поліпшення якості їхнього життя.

Дитячий церебральний параліч є складним захворюванням нервової системи. Страждає іннервація м'язової системи, через що значна частина мускулатури знаходиться в постійній напрузі або, навпаки, постійно розслаблена. І те, і інше не дозволяє дитині контролювати власні рухи, часто позбавляючи можливості ходити, вчитися, повноцінно спілкуватися. Одним з найважливіших завдань в лікуванні ДЦП є подолання цих обмежень, розвиток м'язового апарату і поліпшення координації.

Читайте також: Ученые опробуют стволовые клетки в лечении церебрального паралича

Як показує світовий досвід, ключову роль в реабілітації відіграє фізична активність і вправи, які діти виконують за допомогою цілого комплексу спеціального устаткування. Будинок дитини послідовно рухається в цьому напрямку, розширюючи можливості для лікування ДЦП та інших патологій опорно-рухового апарату. При правильному застосуванні системи "Павук" можна, буквально, поставити дитину на ноги.

«Раніше вертикалізацією дітей займалися медичні сестри. Вони просто утримували малюка і фіксували його у вертикальному положенні, використовуючи тільки свої фізичні можливості, – розповідає головний лікар Будинку дитини Роман Марабян. – Це складно і фізично важко навіть для самих медсестер, не кажучи вже про дітей. Вертикальне положення дуже важливе для реабілітації дітей з ДЦП. У дитини починають функціонувати області головного мозку, які відповідають за прямоходіння і координацію, відправляючи до м'язів необхідні сигнали». За словами головного лікаря, система «Павук» також допомагає розвинути здатність дитини сидіти – так вона може самостійно приймати їжу, навчатися, працювати на комп'ютері. А це – вже можливість стати фахівцем, отримати роботу, бути повноцінним членом суспільства. «Важливо, що ми отримали систему в розширеній комплектації – саму клітку, розтяжки, противаги для повного і часткового підвішування, а також спеціальну рейку, яка дозволяє дитині не просто утриматися в вертикальному положенні, але й пересуватися на невелику відстань – 2-2,5 метра. Це у всіх сенсах крок вперед для нас і для дітей », – пояснює головний лікар.

У Будинку Дитини планують розширювати реабілітаційні можливості лікарів. Так, для системи «Павук» потрібно придбати спеціальні столи, які урізноманітнюють набір спеціальних положень для занять. В цілому, комплекс реабілітації дітей з ДЦП складається з багатьох напрямків, наприклад, столів для Бобат-терапії, спеціальної доріжки для ходи «Локомат», тощо. Це, пояснює Роман Марабян, базовий стандарт лікування дітей з ДЦП, який використовується в розвинених країнах . «Дуже важливо мати саме базовий набір обладнання та сучасні методики реабілітації. Фахівці повинні допомогти дитині з ДЦП та його рідним, надавши всю необхідну реабілітаційну допомогу, без якої додаткові методики – іпотерапія, дельфінотерапія і інші – просто не працюють, – пояснює головний лікар. – Але не менш важливо мати і кваліфікований персонал. Можна, звичайно, встановити в кабінеті спеціальний стіл за 5000 євро і робити на ньому масаж «по-радянськи», але це не допомагає».

Зараз, за словами Романа Марабяна, дитячий невролог Будинку дитини проходить навчання в клініці «Шаріте» для роботи за методом Бобат-терапії. Це також стало можливим завдяки підтримці спонсорів. «Нам необхідно розвиватися в двох напрямах: купувати базовий набір обладнання і навчати фахівців сучасних реабілітаційних технологій, прийнятих у всьому світі, – упевнений керівник Будинку дитини. – Можна, звичайно, продовжувати робити електропроцедури, масаж, як десятки років тому, годувати дітей неврологічними препаратами і вітамінами, катати на конях, видаючи це за справжню терапію, але щоб по-справжньому допомогти дітям та їхнім рідним, потрібно використовувати досвід кращих світових фахівців. Дуже сподіваємося, знайти в Харкові і за його межами тих добрих людей, які це розуміють, і зможуть допомогти нашим особливим дітям».

За матеріалами прес-релізу

Поделитесь новостью с коллегами и получайте подарки Наверх
0
0
Предыдущая новость Следующая новость
Сегодняшние новости ТОП-10 новостей месяца
Уважаемые читатели! Нам интересно Ваше мнение о данной новости. Вы можете оставить комментарий и поделиться своей точкой зрения с другими посетителями МЕДФАРМКОННЕКТ. С уважением, редакция.
Комментарии к новости: У Харкові запровадили нову реабілітаційну систему для дітей з ДЦП
Ваше имя: 
Осталось символов: 

АНТИСПАМ: